Програма
Голяма сцена
Октомври
18
19.00
Легло за трима
Легло за трима
автор: Орлин Дяков
сцена: Камерна зала
Авторски спектакъл: Орлин Дяков
Сценография: Веселин Николов
Костюми: Виолета Радкова

Участват: Николай Урумов, Венцислав Петков, Любомир Кънев, Александър Узунов, Дайана Михайлова, Мариана Крумова, Косьо Станев, Йовко Кънев
Октомври
19
19.00
НИРВАНА - гостува Драматично-куклен театър “Васил Друмев” – Шумен
НИРВАНА - гостува Драматично-куклен театър “Васил Друмев” – Шумен
автор: Константин Илиев
сцена: Камерна зала
Режисьор: Максима Боева
Сценография: Борис Далчев
Костюми: Василена Ялъмова
Пластика: Анна Мария Недкова

Участват: Ирина Митева, Александър Евгениев
Октомври
20
19.00
КОМИЧНАТА ИЛЮЗИЯ - гостува ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР "СТОЯН БЪЧВАРОВ" - ВАРНА
КОМИЧНАТА ИЛЮЗИЯ - гостува ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР "СТОЯН БЪЧВАРОВ" - ВАРНА
автор: театрална комедия по Пиер Корней
сцена: Голяма сцена
Режисьор: Васил Дуев
Превод: Пенчо Симов
Сценография и костюми: Даниела Николчова
Музика: Стефан Здравески

Участват: Ненчо Костов, Цветина Петрова, Ивайло Иванов, Константин Соколов, Сабина Коен, Гергана Арнаудова, Пламен Димитров, Стоян Радев Ге. К., Николай Кенаров
Октомври
21
18.00
ВИХРУШКА - гостува Сатиричен театър "Алеко Константинов"
ВИХРУШКА - гостува Сатиричен театър "Алеко Константинов"
автор: Йерун ван ден Берх
сцена: Камерна зала
Превод: Нина Сиракова
Постановка: Александра Петрова
Сценография: Десислава Банкова

Участват: Димитър Баненкин, Росица Александрова, Рада Кайрякова, Боян Арсов
Октомври
25
19.00
Двама съвсем голи мъже
Двама съвсем голи мъже
автор: Себастиан Тиери
сцена: Голяма сцена
Режисьор: Николай Урумов
Сценография и костюми: Виолета Радкова
Превод: Михаил Билалов

Участват: Михаил Билалов, Йовко Кънев, Петя Венелинова, Кристиана Ценкова
Октомври
29
19.00
Коя гад изяде кашкавала
Коя гад изяде кашкавала
автор: вдъхновен от филми на Еторе Скола/Сценична адаптация Симон Шварц и Теди Москов
сцена: Голяма сцена
Режисьор: Теди Москов
Сценография: Николай Николов
Костюмограф: Свила Величкова
Музика: Антони Дончев

Участват: Мая Новоселска, Валентин Танев, Дайана Михайлова, Кристиана Ценкова, Петя Венелинова, Ясена Господинова, Александър Узунов, Ивайло Спасимиров, Кадри Хабил, Любомир Кънев, Никола Додов
Ноември
01
11.00
ПРИКАЗКИТЕ НА БАБА
ПРИКАЗКИТЕ НА БАБА
автор: Драматизация по приказките на Елин Пелин
сцена: Камерна зала
Постановка: Любомир Кънев

Участват: Надя Банчева, Ясена Господинова, Дайана Михайлова, Александър Узунов
Ноември
01
19.00
Женско царство
Женско царство
автор: Ст. Л. Костов
сцена: Голяма сцена
Постановка и музикална среда: Орлин Дяков
Сценография и костюми: Виолета Радкова, Веселин Николов
Хореография: Богдан Донев

Участват: Любомир Кънев, Ивайло Спасимиров, Ясена Господинова, Йовко Кънев, Крум Берков, Дина Шошева, Татяна Цветкова, Косьо Станев
Ноември
05
19.00
NeoДачници-НТ Иван Вазов
NeoДачници-НТ Иван Вазов
автор: Максим Горки
сцена: Голяма сцена
Постановка и режисура: Иван Пантелеев
Драматург: Мирела Иванова
Сценография и костюми: Милена Пантелеева
Музика: Рашко Младенов
Фотограф: Росина Пенчева

Участват: Александра Василева, Владимир Карамазов, Дарин Ангелов, Деян Ангелов, Иван Юруков, Николай Урумов, Радена Вълканова, Рашко Младенов, Стефания Колева, Теодора Духовникова, Христо Петков, Юлиан Вергов
Ноември
07
19.00
Двама съвсем голи мъже
Двама съвсем голи мъже
автор: Себастиан Тиери
сцена: Голяма сцена
Режисьор: Николай Урумов
Сценография и костюми: Виолета Радкова
Превод: Михаил Билалов

Участват: Михаил Билалов, Йовко Кънев, Петя Венелинова, Кристиана Ценкова
Ноември
08
19.00
Бурунданга
Бурунданга
автор: Жорди Галсеран, Превод: Нева Мичева
сцена: Камерна зала
Режисьор и продуцент: Ивайло Ненов
Композитор: Пламен Мирчев - Мирона
Ас. режисьор: Веселин Тотев

Участват: Ясена Господинова, Дайана Михайлова, Ивайло Спасимиров, Кадри Хабил, Любомир Кънев
Ноември
14
19.00
Помощ, жена ми е луда!
Помощ, жена ми е луда!
автор: Жан Барбие
сцена: Голяма сцена
Превод: Наташа Колевска
Постановка: Орлин Дяков
Сценография: Цанко Цанев
Костюми: Виолета Радкова

Участват: Христо Гърбов, Ралица Константинова, Петя Венелинова, Тихомир Благоев, Борислав Веженов, Ясена Господинова, Йовко Кънев
Ноември
20
19.00
Двама съвсем голи мъже
Двама съвсем голи мъже
автор: Себастиан Тиери
сцена: Голяма сцена
Режисьор: Николай Урумов
Сценография и костюми: Виолета Радкова
Превод: Михаил Билалов

Участват: Михаил Билалов, Йовко Кънев, Петя Венелинова, Кристиана Ценкова
Ноември
26
19.00
Коя гад изяде кашкавала
Коя гад изяде кашкавала
автор: вдъхновен от филми на Еторе Скола/Сценична адаптация Симон Шварц и Теди Москов
сцена: Голяма сцена
Режисьор: Теди Москов
Сценография: Николай Николов
Костюмограф: Свила Величкова
Музика: Антони Дончев

Участват: Мая Новоселска, Валентин Танев, Дайана Михайлова, Кристиана Ценкова, Петя Венелинова, Ясена Господинова, Александър Узунов, Ивайло Спасимиров, Кадри Хабил, Любомир Кънев, Никола Додов