Ученически театрален фестивал

XXII НАЦИОНАЛЕН УЧЕНИЧЕСКИ ТЕАТРАЛЕН
ФЕСТИВАЛ "КЛИМЕНТ МИХАЙЛОВ" - РУСЕ

ПРОГРАМА
Огранизатори:

ОБЩИНА – РУСЕ

ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО – РУСЕ

ОП „РУСЕ АРТ”

ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР “САВА ОГНЯНОВ”–РУСЕ
10 ЮНИ

11:00 часа, Малка зала "К.Димчев"
ЗАБРАВЕНИТЕ по стихове на Иван Вазов
Детска театрална школа "АлЯ" при НЧ "Никола Йонков Вапцаров - 1022", гр. София

Режисьор и сценограф: Ивайло Аспарухов
Хореограф: Митрушин Петрунов
Костюми: Мария Маркова

13:00 часа, Камерна зала "Слави Шкаров"
САМОДИВСКА МОМА от Анна Петрова
Детски театрален състав "Слънчо" при ОУ "Васил Левски", гр.Белене

Режисьор и сценограф: Павел Каракашев
 
17:30 часа, Пред входа към Голяма сцена на театъра
ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА
 
18:30 часа, 
Камерна зала "Слави Шкаров"
ДРЕХИТЕ ПРАВЯТ ТРУПА от Херберт Бергер
Училище за театър "Артеа" при ДТ "Сава Огнянов", гр. Русе /младежи/

Режисьор: Йовко Кънев
Сценограф: Дайана Михайлова
 
11 ЮНИ
11:00 часа, Голяма зала
ЗМЕЙОВА СВАТБА от Петко Тодоров
Младежки театрален състав "Смехоранчета" при НЧ "Св.Св.Кирил и Методий-1928", гр.Габрово
Режисьор: Виктория Петрова
Сценограф: Йоанна Марева
Музикално оформление: Тихомир Иванов
 
16:00 часа, Голяма зала

СЪН В ЛЯТНА НОЩ от Уилям Шекспир
Театрално студио "КласА" при СУ "Димчо Дебелянов", гр.Белене
Режисьор: Митко Рупов
Сценограф: Веска Иванова
 
18:00 часа, 
Камерна зала "Слави Шкаров"
БАЛКАНИАДА по мотиви на Недялко Йорданов

Училище за театър "Артеа" при ДТ "Сава Огнянов", гр. Русе /деца/
Режисьор: Татяна Цветкова
Сценограф: Дайана Михайлова
         
 
12 ЮНИ
11:00 часа, Камерна зала "Слави Шкаров"
ФАТАЛНАТА ЗАПЕТАЯ от Максим Асенов

Театрално студио "Метафора" при СУЕЕ "Св.Константин-Кирил Философ", Русе
Режисьор: Веселка Петрова
 
 
17:30 часа, 
Камерна зала "Слави Шкаров"
НЕ ПАДАЙ ДУХОМ от Станислав Стратиев
ДТР "Сладурите" при ОбДЦКИ, гр. Русе
Режисьор: Ралица Константинова
Сценограф: Лили Василева

19:00 часа, Голяма зала
ЩУРО ПЛЕМЕ 
от Йосиф Венков /по текстове на Славе Македонски/
ТГ при ПЕГ "Екзарх Йосиф І" випуск 2018, гр.Ловеч
Сценична адаптация и постановка: Слава Георгиева

 
13 ЮНИ
11:00 часа, Голяма зала
СИРОМАШКА РАДОСТ 
по разкази на Елин Пелин
ДЮТФ "Смехоран" при НЧ "Съгласие", гр. Дебелец
Режисьор и сценограф: Събка Илиева

16:00 часа, Голяма зала
СЪКРОВИЩЕТО НА СИЛВЕСТЪР 
от А.Вагенщайн
Театрална школа при ОДК, гр. Кюстендил
Режисьор: Ани Кръстева
Сценограф: Николай Николов

18:00 часа, 
Камерна зала "Слави Шкаров"
ОБРАЗ И ПОДОБИЕ от Йордан Радичков
Театрална студия при ОбДЦКИ, гр. Русе
Режисьор и сценограф: Любомир Кънев
 
14 ЮНИ
 
14:00 часа, 
Камерна зала "Слави Шкаров"
КЛИНИКА "ЩАСТЛИВ КРАЙ" от Людмил Станев

Театрално студио "ИУВЕНЕС" при Център за изкуства, култура и образование, гр. София
Режисьор: Венета Атанасова                                                

17:30 часа, Сцена - Държавен куклен театър, Русе
ЗИМЕН СЪН 
автор и режисьор Деница Дончева
Детска театрална школа „Патиланци” при Държавен куклен театър, гр. Русе
Сценографи: Таня Пасева и Георги Пасев
                      
 
19:00 часа, 
Камерна зала "Слави Шкаров"
ДЖУДО от Иван Радоев

Театрално студио "Камерна сцена" при ОбДЦКИ, гр. Русе
Режисьор: Кристиана Дионисиева

 
15 ЮНИ
 
11:30 часа, Малка зала "К. Димчев"
РАДИНИ ВЪЛНЕНИЯ 
по Иван Вазов
Група "Развитие на творческия талант" при СУ "В. Левски", гр. Троян
Режисьор: Цветанка Христова
Сценограф: Ели Мичева          
 
 
13:00 часа, 
Камерна зала "Слави Шкаров"
ГОЛИЯТ КРАЛ от Евгений Шварц

Театрална школа "Котешка къща" при НЧ "Св. Св. Онуфрий и Дамаскин Габровски", гр. Габрово
Постановка: Петко Койчев и Димо Димов

1
9:00 часа, 
Камерна зала "Слави Шкаров"
НЯМА ДА ПЛАТИМ, НЯМА ДА ПЛАТИМ от Дарио Фо
Театрален  състав "Библиотеката" при РБ "Л. Каравелов", гр. Русе
Режисьор: Орлин Дяков
16 ЮНИ
 
14:00 часа, 
Камерна зала "Слави Шкаров"
ГОСПОЖА МИНИСТЕРШАТА от Бранислав Нушич
"
Театър 220" при ПГЕЕ "М. В. Ломоносов", гр. Горна Оряховица
Режисьор и сценограф: Рена Дранкюлева

16:00 часа, Голяма зала
МИГ ПРЕДИ КРАЯ от Е. Е. Шмит
Театрална група  при 
ПМГ "Добри Чинтулов", гр. Сливен
Постановка: Веселина Симеонова и Ивайло Киров
Сценограф: Ивайло Киров

19:00 часа, 
Камерна зала "Слави Шкаров"
ОНОВА НЕЩО от Йордан Радичков
Клуб "Театър" при АГ "Гео Милев", гр. Русе
Режисьор и сценограф: Венцислав Петков
Музикална оформление: Калина Дондукова
 
17 ЮНИ

11:00 часа, Камерна зала "Слави Шкаров"
 
ХА ДА ВИДИМ, КОЙ КОГО от Иванка Милева-Даковска
Театрална група  при Общински център за култура "Нончо Воденичаров", гр. Раднево
Режисьор: Стефан Борисов
Сценограф: Добринка Дойчева

14:30 часа, 
Камерна зала "Слави Шкаров"
ЗЛАТОПЕРКО от Леда Милева
Театрална школа "Чарли" при Община Пловдив, Дирекция "Култура"
Режисьор: Ваня Паликопова
Сценография: Гергана Стаматова и Рослава Седянкова 
 
17:30 часа пред ОБЩИНА Русе          
Церемония по награждаването и закриването на
ХХІІ НАЦИОНАЛЕН УЧЕНИЧЕСКИ ТЕАТРАЛЕН ФЕСТИВАЛ „КЛИМЕНТ МИХАЙЛОВ” - РУСЕ 2018


Актуална информация за фестивала може да намерите на Facebook страницата на Обдцки Русе

Фестивалът носи името на известния и обичан русенски актьор Климент Михайлов (1939 – 1984 г.), който през своя недълъг, но много достоен живот, работи непрекъснато и с голяма любов за приобщаването на младите хора към театралното изкуство.
Цел: Млади таланти от цялата страна, запленени от магията на театралното изкуство, да покажат в една благородна конкуренция своите дарби и артистични способности.




АДРЕС ЗА КОРЕСПОНДЕНЦИЯ И ИЗПРАЩАНЕ НА ЗАЯВКИТЕ И РЕКЛАМНИТЕ МАТЕРИАЛИ:
град Русе 7005, ул. “Околчица” № 9,
Общински детски център за култура и изкуство
Директор: г-жа Юлия Енчева, тел.:082/ 84 54 71;
Експерт "Концертна дейност": Анна Русева, тел.:0878/ 822 351;
e-mail: obdcki@abv.bg